excel makro

Eğitimin Süresi
24 Saat

Üç seviyeden oluşan Excel’in en üst seviyesi Excel Makro seviyesidir. Excel’in arka planında bulunan Visual Basic uygulama kodları ile Excel’in esnekliği bir araya getirilerek, beklentinin en üst seviyede karşılandığı, büyük veriler üzerinde çalışmanın ve farklı programlardan çekilen datalar üzerinde hızlı, otomatik raporlar alabilmenin mümkün olduğu çözüm odaklı muhteşem yazılımların yaratılabildiği bir seviye olarak tanımlanabilir.

Kimler Katılabilir
İleri Excel seviyesinde olan kullanıcılar geliştirdikleri işlerinde bir süre sonra problemlerini Excel’in formül ve komutlarıyla çözemeyebilirler. Böyle bir durumda Excel’in esnek yapısından yararlanarak yazacağı Visual Basic (VBA) kodlarıyla, Excel’i dilediği gibi esneterek kendi yazılımlarını yaratmak isteyebilirler. Bu kişiler Excel’de başarılı sonuçlar elde ederek şirketlerine de çok büyük katkı sağlayabilirler. Kariyerinde hedefini daima yüksek tutan, iş geliştirme odaklı herkes bu eğitime katılabilir

Ön Şart
Bu programa katılabilmek için, İleri Excel eğitim programını tamamlamış olma ön şartı bulunmaktadır.

Eğitimin Sonunda
Katılımcılar, iş akış süreci içerisinde ihtiyaç duyabilecekleri uygulamaları, hazır paket program kullanmak yerine Excel’de VBA aracılığıyla geliştirebilecek seviyeye geleceklerdir. Bunu sağlamak amacıyla eğitimin içeriğinde yer alan konular işlendikten sonra, bu konuların pekiştirilmesi amacıyla gerçek bir projenin küçük bir modeli, eğitmen gözetiminde geliştirilecektir.