Neler yapıyoruz, nasıl çalışıyoruz?

Hikayemize bir göz atın

İhtiyaç Belirleme

Eğitim ihtiyacı için, bizlerle iletişime geçen kurumun İnsan Kaynakları yetkilisiyle yapacağımız toplantıda, çalışma şeklimizi aktardıktan sonra, ihtiyaç olarak belirlenen eğitimlerin üzerinden, uzman eğitmenimizle birlikte tekrar geçeriz. Tecrübelerimiz doğrultusunda öneri ve görüşlerimizi sunarız.

Güven

İhtiyaç olduğunu düşündüğünüz eğitimlerin amaca hizmet etmeyeceğini tespit ettiğimiz noktada bizler, bütçenizi bu konuda harcamanızın, hayal ettiğiniz faydayı sağlamayacağını hiç çekinmeden söyleyebiliriz. Böyle bir durumda mutlaka alternatif önerilerimiz olacaktır. Kurum olarak değerlerimiz arasında öncelikli olan, insan odaklılık ve “güven”dir. Bu sorumluluk bilinci ile doğru tespit ve doğru yönlendirmek bizim görevimizdir.

Kuruma Özel İçerik

Nihai ihtiyaçlar karşılıklı istişare sonrasında netleştiğinde kuruma, kurum kültürüne ve personellerin ihtiyacına göre özel eğitim içerikleri oluştururuz. Burada önemli olan nokta, aynı eğitimin kurum içindeki farklı grupları arasında bile, eğitim işleyişi yönünden farklılık göstereceğidir. Bunun sebebi kurumun ihtiyaçları esas alınarak, her grubun bilgi düzeyine uygun bilgi aktarımı yapılmasıdır. Bu farklılık hem eğitime katılanlar hem de yetkililer tarafından rahatlıkla gözlemlenebilir.

Bu ne sağlar?

Burada daha iyi anlaşılabilmesi için Excel Eğitimini örnek vermek isteriz;
Eğitim öncesinde bir seviye tespit çalışması ile kişilerin bilgi düzeyleri tespit edilir, kuruma raporlanır ve gruplandırmalar bu rapor ışığında yapılır. Tespit edilen eksiklere göre eğitim örnekleri geliştirilir, düzenlenir. Ayrıca eğitim içeriğinin düzenlenmesi kurumun, personellerinden ne beklediği ile de doğrudan ilgilidir. Eğitimin nihai amacını oluşturacak olan budur. Bu şekilde kurum ihtiyacına, eğitimi alacak kişilerin bilgi düzeyine ve grup dinamiklerine göre bilgi paylaşımı konularındaki özel hassasiyetimiz sayesinde, eğitim memnuniyeti anket sonuçları daima %98 ve üzeri olmuştur.

Bu memnuniyeti siz de deneyimlemek isterseniz bizimle iletişime geçebilir ve bu sürecin ilk ve en önemli adımı olan toplantı için bizden randevu talep edebilirsiniz.