Eğitimin Süresi
40 Saat

Microsoft Excel programı işletmelerin daima tercih ettiği Office ailesinin en güçlü yazılımlarından biridir. Zen Akademi tarafından geliştirilen ve Türkiye’de bir ilk olan Excel Mühendisliği eğitimi, Excel’in tüm detaylarının aktarıldığı oldukça kapsamlı bir eğitim programıdır. Bu program Temel Seviye hariç, ileri Excel ve Excel Makro seviye de dahil olmak üzere tüm seviyelerini içerir. Yöneticilerin daima ihtiyaç duyduğu nitelikli, iş geliştirebilen, işine ve şirketine değer katabilen personel arayışlarında adayların, Excel konusunda bu seviyede yetkin olmaları tercih edilmektedir.

Kimler Katılabilir
Kariyerinde daha yüksek hedefi olan yönetici veya yönetici adayları, üniversitenin özellikle endüstri mühendisliği ve makine mühendisliği bölümü 4. Sınıf öğrencileri ve mezunları, Excel’i sık kullanan, rapor hazırlarken saatlerce uğraşarak zaman kaybeden ve analiz ve raporlama konusunda uzman olmak, Excel’e tüm detayları ile hakim olmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Ön Şart
Bu programa katılabilmek için, Excel Temel Seviye eğitimi almış olmalı ya da Excel Temel Seviye bilgisine sahip olmak ön şartı bulunmaktadır. Seviyenizi belirleme konusunda eğitim danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.
Eğitimin Sonunda Katılımcılar, her şeyden önce Excel’in mantığını ve yapısını özümsemiş, problem karşısında hızla analiz yaparak, çözüme en kısa yoldan ulaşmanın yol ve yöntemlerini benimsemiş gerek formül ve fonksiyonlar yardımıyla gerek makro kodu yazarak sonuca ulaşabilen profesyonel Excel kullanıcıları olabileceklerdir.

Proje ve Sertifika
Katılımcılar “Excel Mühendisi” sertifikasına sahip olabilmek için, eğitim sonunda kendilerine verilen projeyi 10 gün içerisinde tamamlayarak teslim etmeleri gerekmektedir. Projede hem eğitimde öğrendikleri yol ve yöntemleri kullanarak hem de eğitimde gösterilmeyen konular üzerinde araştırma yaparak projeyi sonuçlandırmaları istenmektedir. Teslim ettikleri projeden 70 puan ve üzeri alabilen katılımcılar sertifika
almaya hak kazanırlar. Bu sayede her katılımcı, eğitim sonunda Excel konusunda yetkinliğini bu proje ile ortaya koyabilmektedir.