Eğitimin Süresi
12 Saat

İşletmelerin daima tercih ettiği Office ailesinin en güçlü yazılımı Excel programı kullanımı birçok yazılımdan farklı olarak, üç seviyeden oluşmaktadır. Bunlar; Excel Temel, Excel İleri ve Excel Makro seviyeleridir. İleri Seviye eğitimin içeriği, veri analizi ve İleri raporlama tekniklerini barındırmakla birlikte, Excel’e dair hızlı ve pratik bilgilerin verildiği, az zamanda çok iş yapabilme becerisinin edinildiği, iş hayatında karşınıza çıkacak problemler ve çözüm yöntemlerinin aktarıldığı oldukça güçlü bir eğitim programıdır. Excel’e bu yönleriyle hakim bir kullanıcıya işletmeler oldukça fazla ihtiyaç duymaktadırlar.

Kimler Katılabilir
Genellikle beyaz yaka personellerin tercih ettiği bu programa, kariyerinde daha yüksek hedefi olan, Excel ile rapor hazırlarken saatlerce uğraşarak zaman kaybeden ve kendisini analiz ve raporlama konusunda geliştirmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Ön Şart
Bu programa katılabilmek için, Excel Temel Seviye programını tamamlamış ya da Excel Temel Seviye kullanıcısı olma ön şartı bulunmaktadır.

Eğitimin Sonunda
Katılımcılar, gelişmiş filtreleme işlemlerini yapabilecek, tablolarını başka kullanıcılarla paylaşabilecek, Özet Tablo(Pivot Table) tablo oluşturabilecek, farklı yerlerdeki verileri bütünleyebilecek (Consolidation), dosyalarını bozulmalara karşı koruyabilecek ve şifre verebilecek, basit makrolarını oluşturabilecek, veri hesap tabloları (DataTable) oluşturabilecek, Hedef arama (Goal Seek) komutunu kullanabilecek, Senaryo yöneticisi (Scenarios Manager) ile senaryolar,raporlar yaratabilecek ve bu raporların sunumu için PowerPoint ile doğru entegrasyon yöntemlerine hakim olabileceklerdir.