Eğitimin Süresi
8 Saat
Microsoft PowerPoint, kişi ya da bir topluluğa yapılacak sunumlar için kullanılan animasyon destekli profesyonel bir programdır. Sunum hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri yeniliklerin takip edilmesidir. Bu programı, Sunum teknikleri eğitimi ile birlikte alarak harika sunumlar gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü sunum esnasında kullanılan animasyonların, sunum özelliklerinin ve kalitesinin beğenisi, konuşmacının sunumu nasıl aktardığı ile doğru orantılıdır. Bu eğitim programında sunum tekniklerine de kısaca yer verilmektedir.

Kimler Katılabilir
Üniversite öğrencileri tez hazırlarken bu programa oldukça ihtiyaç duyacaklardır. Bunundışında iş hayatında süt yönetime veya müşterilerine çeşitli sunumlar hazırlayan ve sunumları ile toplantılarda fark yaratmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Ön Şart
Bu programa katılabilmek için, temel seviye bilgisayar bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

Eğitimin Sonunda
Katılımcılar, sunularına özel çizimler yapabilecek, resimler üzerinde değişiklikler yaparak ilgili yerlerde kullanabilecek, animasyon hazırlayabilecek, sunumun etkili olabilmesi için gereken püf noktalarına hakim olabilecek ve en önemlisi Excel tabloları ve grafiklerini PowerPoint’e eş zamanlı olarak aktararak etkileyici sunumlar hazırlayabileceklerdir.