Eğitimin Süresi
12 Saat / 2 Gün

Bu program size yalnızca hazır yol ve yöntemler vermez. Öncelikli olarak kendinizi, iç dünyanızı tanıma, fark etme şansını elde edeceğiniz bu program sayesinde, dışarıda olan biteni çok daha kolay anlamlandırabileceksiniz. Kişi kendi iletişimini bugüne kadar nasıl kurdu, nasıl yapılandırdı, hangi durum karşısında nasıl tepki gösterdi, tüm bunların sebepleri nelerdi? Transaksiyonel analiz, hayatınız boyunca sorguladığınız durumları çözümler, pek çok kritik noktada farkındalık oluşturmanızı sağlar. Bu sayede diğer eğitim programlarından farklı olarak, bilgi edinmekten çok, kendi dönüşümünüzü gerçekleştirebileceğiniz çok güçlü bir kaynak olacaktır.

Yaşamdaki genel kritik tıkanıklıklara örnek vermek gerekirse; bazı insanların karşısında küçüldükçe küçüldüğünüzü hissediyor, ne cevap vereceğinizi bilemiyor musunuz? Bazı insanlara “hayır” diyemiyor, sonra da kendi kendinize mi kızıyorsunuz? Hep aynı tarz insanlarla karşılaşıp, aynı şeyleri yaşayıp, “neden bunlar hep benim başıma geliyor “sorusunu kendinize sorduğunuz ve yine de cevap bulamadığınız oluyor mu? İlişkilerinizle ilgili kendinizi kısır döngüde hissettiğiniz zamanlar ne yapıyorsunuz?
Transaksiyonel Analiz sizlere bu gibi kritik soruların cevaplarını bulmanıza, işte ya da özel yaşamda ilişkilerinizdeki çıkmazlarınızı, tekrarlayan davranış kalıplarınızı çözmenize yardım eder. Çatışma ve problem çözme becerilerinizin gelişmesine yardım eder.
Yöneticinizle, çalışanlarınızla, eşinizle, çocuğunuzla, arkadaşlarınızla ilişkilerinizin işleyişi, diyalogların çözümü ile size farkındalık sağlar, çözüme giden formülü verir.

Kimler Katılabilir
İletişim konusunda farkındalık geliştirmek isteyen, çatışma durumlarını daha kolay çözümleyerek durumları yönetmek isteyen, hem iş hem özel yaşamında güçlü iletişim kurmanın püf noktalarını hayatına kazandırmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Eğitimin Sonunda
TA( Transaksiyonel Analiz) nedir? Temel kavramları nelerdir çözümleyecek,
İletişime TA çerçevesinden bakabilmeyi öğrenecek,
İletişimin TA bakış açısıyla kavranması,
TA ile yaşarken iletişimin ve çatışmaların yönetimini öğreneceksiniz.